Święto biegania w Mieście Ogrodzie

W podkowiańskim parku miejskim przy stawie już po raz piąty powstało Miasteczko Biegowe. 28 maja mieszkańcy Podkowy Leśnej mieli okazję uczestniczyć w święcie sportowym pod hasłem Podkowiańska Dycha.

podkowa1
 źródło: Materiał prasowy

Materiał powstał we współpracy z partnerem

 

Rywalizacja dotyczy siedmiu biegów rozgrywanych w ciągu kilku godzin. Oprócz biegu głównego na 10 km, przeprowadzono cieszące się dużym powodzeniem dwa biegi dla dzieci młodszych na 400 m i dwa biegi dla dzieci starszych na 800 m. Wszyscy, którzy nie mieli śmiałości zmierzyć się z dystansem 10 kilometrów mieli możliwość pobiec w Biegu Bez Barier na dystansie 3 km. Po raz drugi podkowianie mogli wziąć udział w zawodach Nordic Walking – również na dystansie 3 km. Na biegaczy czekała urozmaicona leśno-miejska trasa a organizatorzy postarali się, aby krewni i znajomi uczestników w tym czasie się nie nudzili. Organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele dodatkowych atrakcji. Najważniejsze były aktywności sportowe dla dzieci: jazda konna, łucznictwo, tenis oraz animacje sportowe prowadzone przez partnerów imprezy i organizacje pozarządowe z Podkowy Leśnej.

 

Nie mniej istotne i ciekawe były konsultacje dla biegaczy prowadzone przez specjalistów odnowy biologicznej i fizjoterapii, specjalistów od dietetyki oraz trenerów biegowych. Dodatkowo warto wspomnieć o Po lokalnym targu śniadaniowym, na którym było można popróbować smacznej kuchni gruzińskiej. Po raz drugi podkowianie gościli również Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku prowadzone przez wolontariuszy Fundacji im. 120-lecia TOZ. Natomiast dziećmi biegaczy jak zawsze opiekowali się wolontariusze z Biblioteki Miejskiej. Można było też zobaczyć spektakl teatralny dla dzieci przygotowany przez teatr z Katowic. Bieg główny ukończyły 433 osoby, Bieg Bez barier na 3 km – 43 zawodników oraz tyle samo w rywalizacji Nordic Walking. W biegach dziecięcych wzięło udział ponad 250 młodych biegaczy i biegaczek.

 

Rozdano puchary i nagrody w kategoriach OPEN oraz dla biegu na 10 km w kategoriach wiekowych, w kategorii Samorządowiec, Najszybszy Podkowianin i Podkowianka. Nagrodzono też najliczniejsze rodziny, które wzięły udział w jednym lub wielu z 7 biegów Podkowiańskiej Dychy. Nagrodę główną wspólnie ufundowaną przez Burmistrza Miasta, Artura Tusińskiego i Ski Team - czyli rower CUBE Analog wygrał Piotr Kołodziejski. Cztery razy z rzędu najlepszym podkowianinem był Jacek Nowocień. Tym razem znany nauczyciel wychowania fizycznego przegrał na finiszu z Jakubem Staszczykiem. Wśród Kobiet w tej kategorii wygrała Tamara Mieloch.

 

Wyniki biegu dzieci są tutaj.

Wyniki biegów na 10 i 3 km oraz Nording Walking (3 km) są tutaj.

Więcej na temat:Podkowa Leśna
Z tej samej kategorii