Trwa budowa nowych polskich skoczni narciarskich. Mamy zdjęcia

10 maj, 16:59

Do sierpnia w Chochołowie mają powstać dwie nowe skocznie narciarskie. – Prace idą zgodnie z harmonogramem – informuje „Przegląd Sportowy” Michał Jarończyk z gminy Czarny Dunajec.

Budowa skoczni narciarskiej w Chochołowie

Kompleks skoczni, który gmina Czarny Dunajec kosztem 6 milionów złotych buduje w Chochołowie, to zbawienie dla rozwoju skoków narciarskich na Podhalu. Jedyne działające obiekty dla dzieci w tym regionie funkcjonują (choć można sprzeczać się, czy to właściwe określenie) w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, mimo że przed laty w promieniu kilkudziesięciu kilometrów podobne konstrukcje funkcjonowały w niemal każdej wsi. – Dzieci nie pójdą przecież od razu na Wielką Krokiew – mówi były skoczek, a obecnie trener Jakub Kot.

Budowa skoczni 16- i 30-metrowej dla miejscowego KS Chochołów ruszyła w październiku ubiegłego roku. Na zboczu w Gumolastem widać już kształt zeskoku większej konstrukcji, a budynek socjalny, na którego dachu będą hamowali skoczkowie, jest w stanie surowym.

– Prace idą zgodnie z harmonogramem. Wykonano już m.in. część robót związanych z budową drogi dojazdowej, zbiornik wody, roboty związane z palowaniem zbocza pod budowę i żelbetowe oczepy rozbiegu, natomiast w budynku trwa kładzenie instalacji i przygotowywanie podkładów pod posadzki – poinformował nas sekretarz gminy Michał Jarończyk.

Portal skokipolska.pl dowiedział się dodatkowo, że w Chochołowie nie chcą na tym poprzestać. Celem prezesa klubu Józefa Zborowskiego jest doprowadzenie do budowy jeszcze jednej maleńkiej skoczni w tej samej lokalizacji. Gdyby do tego doszło, mogłaby zyskać status najmniejszego obiektu do skoków w naszym kraju. Takie skocznie to norma w czeskich i niemieckich ośrodkach. Na razie musimy jednak poczekać, zobaczyć czy będą do tego warunki terenowe, odpowiednia skarpa – czytamy w serwisie.

Dwie największe skocznie mają być gotowe w sierpniu. Nie wiadomo jednak, czy przed sezonem zimowym uda się jeszcze rozegrać na nich oficjalne zawody.

Dzięki uprzejmości gminy publikujemy aktualne zdjęcia z budowy skoczni w Chochołowie:

Budowa skoczni narciarskiej w Chochołowie
Budowa skoczni w Chochołowie
Budowa skoczni w Chochołowie

To również Cię zainteresuje