Wisła: Młody skoczek znów najlepszy

Na skoczniach w Wiśle-Centrum odbyły się w sobotę zawody „Mikołaj z Goleszowa”. Na starcie stanęło 94 narciarzy, w tym utalentowany Tymoteusz Cienciała.

skocznie
 fot. Grzegorz Momot  /  źródło: PAP

Zawody organizowane gościnnie przez klub LKS Olimpia Goleszów przyciągnęły do Wisły tłum młodych talentów. Na pachnących jeszcze nowością obiektach w centrum miasta wystąpili nie tylko Polacy, ale też reprezentanci Czech.

 

Adepci skakania na nartach rywalizowali na trzech obiektach: K8, K18 i K36. Biało-czerwoni okazali się lepsi od południowych sąsiadów, triumfując w trzech z ośmiu kategorii. Na starcie nie zabrakło reprezentanta WSS Wisła Tymoteusza Cienciały. Ośmiolatek – chociaż ma już w dorobku skoki z o wiele większych konstrukcji – w „Mikołaju z Goleszowa” walczył na skoczni osiemnastometrowej. Wygrał, uzyskując nad drugim Mikołajem Wantulokiem 8,7 pkt przewagi.

 

Cienciała uchodzi w środowisku za wielki talent. Wiślanin, którego największym idolem jest Piotr Żyła, z powodzeniem rywalizuje ze starszymi od kilka lat zawodnikami, m.in. w ramach największego krajowego cyklu – Lotos Cup. Wśród największych osiągnięć chłopca są dwa pierwsze miejsca w Turnieju Czterech Skoczni Dzieci, który rokrocznie odbywa się na terenie Austrii i Niemiec.

 

- Tymek z wielką uwagą i skupieniem słucha, co się do niego mówi. Każdą wskazówkę trenera stara się od razu przełożyć na kolejny skok. Jedynie cierpliwy musi być trener, kiedy Tymcio prosi go ciągle o możliwość skoków na większych skoczniach. Nie zawsze jest to dobre, więc trener to czasami ogranicza, przypominając mu, ile on właściwie dopiero ma lat – mówił jego ojciec Andrzej w rozmowie z portalem skoki24.pl. Jak wielokrotnie zapewniał, syn ma w nim przede wszystkim wsparcie i nie ma mowy o wywieraniu na dziecku presji. Przyszłość utalentowanego skoczka pozostaje zatem otwarta, cieszy jednak, że po erze Adama Małysza i Kamila Stocha pojawili się potencjalni następcy. Zawody w Wiśle były właśnie dla nich.

 

Lista zwycięzców wszystkich kategorii wiekowych:

Michał Martynek (LKS Olimpia Goleszów) - chłopcy, Junior D (rocznik 2003-04)
Wiktor Szozda (WSS Wisła) - chłopcy, Junior E (rocznik 2005-06)
Tymoteusz Cienciała (WSS Wisła) - chłopcy, rocznik 2007-08
Adam Krenek (Czechy, TJ Roznov) - chłopcy, rocznik 2009 i młodsi
Przemysław Kuszel (WSS Wisła) - chłopcy OPEN, K-36
Sara Merendowa (Czechy, TJ Frenstat) - dziewczęta, rocznik 2006 i młodsze
Klara Ulrichova (Czechy, TJ Frenstat) - dziewczęta OPEN I, K-36
Sara Tajner (SS-R LZS Sokół Szczyrk) - dziewczęta OPEN II, K-18

 

MACIEJ KOT: TO BYŁA LEKCJA POKORY I CIERPLIWOŚCI

Z tej samej kategorii