Być jak Rafał Majka

wczoraj, 11:56

W sobotę w warszawskim Wilanowie odbędzie się druga z czterech edycji zawodów o Puchar Ministra Sportu i Turystyki w kolarstwie MTB. – Miłość do sportu zaczyna się od najmłodszych dzieciaków – przekonuje Witold Bańka.

Rafał Majka

„Szukamy kolarskich talentów” – proste i dokładne hasło w zasadzie wyczerpuje temat zawodów, których drugi etap odbędzie się w sobotę w Warszawie-Wilanowie. Jak przekonuje organizator, największą zachętą dla młodych jest możliwość rywalizacji w imprezie organizowanej niczym prawdziwe zawody seniorów. W tym wypadku Wielki Warszawski Weekend Rowerowy.

W 2018 roku zaplanowano cztery etapy imprezy, które towarzyszą cyklowi Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Pierwszy przeprowadzono 12 maja w Krakowie. Po Warszawie zaplanowano jeszcze zawody 26 maja w Gdańsku i 29 września w Kwidzynie. 

– Złapałem zajawkę na kolarstwo, jeżdżę od drugiego roku życia i chcę robić to dalej, chciałbym być jak Rafał Majka albo Nino Schurter – mówił na mecie w Krakowie najlepszy wśród najstarszych dzieci Patryk Lis z UKS Zawojak. Takich głosów było pod Wawelem mnóstwo.

„Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę oraz numer startowy, a najlepsi – we wszystkich kategoriach klasyfikacji generalnej po czterech edycjach – otrzymują koszulki kolarskie i Puchar Ministra Sportu i Turystyki” – czytamy na stronie organizatora. – Miłość do sportu zaczyna się od najmłodszych dzieciaków i my chcemy ją zaszczepiać. Najwięksi polscy kolarze też zaczynali jako dzieci. Organizujący wydarzenie Czesław Lang to impreza sama w sobie, dla mnie to zaszczyt, że mogę być częścią tego dzieła – przekonuje Witold Bańka.

To również Cię zainteresuje