Warszawa inwestuje w obiekty sportowe

Trwa rewitalizacja siedmiu ośrodków sportowych stolicy. Na szczególną uwagę zasługują prace prowadzone w ośrodkach „Moczydło” i „Namysłowska”.

warszawa
 źródło: Materiał prasowy

Wraz z początkiem jesieni mieszkańców Warszawy i okolic czeka wiele zmian związanych z trwającymi modernizacjami miejskich obiektów sportowych. Trwa rewitalizacja siedmiu z nich. Na szczególną uwagę zasługują prace prowadzone w ośrodkach „Moczydło” oraz „Namysłowska”. Nowy kształt ośrodka „Moczydło” - Poza przebudową basenów i okolicznych atrakcji wodnych, dodatkowo zmodernizowane i rozbudowane zostaną boiska plażowe do siatkówki i piłki nożnej. Co ważne wszystkie atrakcje rewitalizowanego ośrodka będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydent m.st Warszawy.

 

– Warto wspomnieć, że Park Wodny Moczydło to największy w Warszawie kompleks basenów odkrytych oraz boisk wielofunkcyjnych. Prace na terenie ośrodka planujemy zakończyć jeszcze przed sezonem letnim 2018 r. – dodaje. Rewitalizacja „Moczydła” zakłada przede wszystkim modernizację basenu rekreacyjnego, który zostanie wyposażony w szereg zjeżdżalni rurowych oraz inne urządzenia wodne, uatrakcyjniające rekreację. Będą to m.in. siatka wspinaczkowa, tor przeszkód czy wave ball. Wokół basenu rekreacyjnego pojawią się również brodziki i strefa placu wodnego dla dzieci. W centralnej części powstanie plaża o syntetycznej nawierzchni, wyposażonej w system odzysku ciepła. Dodatkowo rozbudowane zostaną dwa boiska plażowe do siatkówki i jedno do piłki nożnej. Pojawi się także nowy plac zabaw dla dzieci. Prace projektowe, nadające ostateczny kształt modernizowanemu Moczydłu, skoncentrowano na stworzeniu przestrzeni rekreacyjnej dla rodzin, które będą tu mogły wspólnie i aktywnie spędzać czas

 

. Dzięki licznym atrakcjom wodnym i placom zabaw, Moczydło w nowej odsłonie będzie jedną z największych sportowych atrakcji Warszawy i przyciągnie w kolejnych sezonach wielu warszawiaków i nie tylko. Wstępny harmonogram zakłada zakończenie prac przed sezonem letnim 2018 r. Modernizacja „Namysłowskiej” coraz bliżej Kompleksowa rewitalizacja i przebudowa ośrodka „Namysłowska” wkracza w decydującą fazę. – Wszystkie prace związane z ośrodkiem „Namysłowska” idą zgodnie z przyjętym przez nas harmonogramem. Pod koniec lipca otrzymaliśmy „decyzję środowiskową” dla inwestycji – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

 

– Aktualnie oczekujemy na decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego, a następnie wystąpimy o wydanie pozwolenia na budowę, co będzie ostatnim elementem niezbędnym do ukończenia zamówionej przez m.st. Warszawą dokumentacji projektowej. Przetarg na wykonawcę robót budowlanych zostanie zatem ogłoszony jeszcze w tym roku. Zakres prac na „Namysłowskiej” obejmować będzie cały teren ośrodka, w tym wszystkie znajdujące się na nim budynki i urządzenia. To niemal 6 ha. Dzięki przebudowie ośrodek zyska zupełnie nowe funkcje rekreacyjno-sportowe.

 

– Oprócz dobrze znanych warszawiakom basenów, na „Namysłowskiej” pojawi się ogólnodostępna strefa sportów miejskich, a przede wszystkim pełnowymiarowe kryte lodowisko, które latem wykorzystywane będzie mogło być przez rolkarzy – mówi prezydent Kaznowska. Budynek główny, w którym zlokalizowany jest basen, zostanie nadbudowany o taras. Na samej pływalni wymienione zostaną obie niecki basenowe, które teraz będą metalowe. Niecka sportowa, będzie miała długość 25 metrów, a przeznaczona do nauki pływania (z ruchomym dnem) powierzchnię ok. 55 m2. Na piętrze zlokalizowana zostanie widownia. W budynku basenu głównego utworzona zostanie również strefa SPA. W jej wnętrzu znajdziemy kompleks saun, dostępna będzie również strefa fitness. Na jej dwóch poziomach zlokalizowana zostanie siłownia, dwie sale do fitnessu oraz sala do spinningu. Nowe niecki basenu wewnętrznego będą połączone z basenami zewnętrznymi kanałem o długości około 40 m. Największy basen zewnętrzny połączony będzie z kilkoma zjeżdżalniami. W jego otoczeniu powstaną plaże – trawiasta i poliuretanowa (z odzyskiem ciepła). Obok basenu powstanie również wodny plac zabaw z atrakcjami dla dzieci, a także dwie tzw. strefy mokre. Jedna dziecięca z niewielkim brodzikiem, druga rodzinna z nieco większym basenikiem, dla dzieci starszych.

 

Aranżację terenu otwartego uzupełnią dwa place zabaw oraz dwa boiska do piłki plażowej Na „Namysłowskiej” powstanie również zupełnie nowy obiekt sportowy - zadaszone lodowisko/rolkowisko. Dzięki otwartej koncepcji budynku możliwa będzie jego czasowa adaptacja do potrzeb kulturalnych. Całość uzupełni strefa sportów miejskich, której kształt wypracowano wspólnie z mieszkańcami podczas konsultacji społecznych. Stworzona z prażanami koncepcja zakłada powstanie w tym miejscu m.in. siłowni plenerowej, skateparku, pumptracku, strefy parkour, kalisteniki oraz ścianki wspinaczkowej. Projekt zagospodarowania terenu „Namysłowska” zostanie uzupełniony małą architekturą w postaci strefy wypoczynku. Pojawią się tam m.in. wolno stojące ławki, murki-donice z zielenią i siedziskami. Pojawią się także liczne nasadzenia. Istniejące ukształtowanie terenu zostanie zniwelowane pochylniami i skarpami tak, aby wszystkie atrakcje ośrodka były dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Dla gości ośrodka przewidziano utworzenie 177 miejsc parkingowych, dodatkowo w okolicy wejść powstaną częściowo zadaszone miejsca do parkowania 185 rowerów. Remont ośrodka „Namysłowska” doskonale wpisuje się w działania mające na celu rewitalizację warszawskiej Pragi. Wsłuchując się w potrzeby mieszkańców, m.st. Warszawa, chce stworzyć im jak najbardziej komfortowe warunki życia i realizacji swoich pasji. Sportowa wielofunkcyjność ośrodka będzie kluczem do zdobycia dużej popularności, nie tylko wśród mieszkańców. Działania zmierzające do udoskonalania infrastruktury sportowej stolicy to zapewnienie klientom wysokich standardów zarówno usług, jak i komfortowych warunków do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Więcej na temat:Warszawa, obiekty sportowe
Baner

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~WpisUżytkownik anonimowy
~Wpis :
No photo~WpisUżytkownik anonimowy
Nie oszukujmy się to co TERAZ robi miasto to łabędzi spiew po latach migania się. Poważne prace skoczyły się na pomocy Legii reszta klubów musi się prosić miesiąc w miesiąc rok w rok by miasto dała poważny pieniądz. rewitalizacja. Gdzie te kilka całorocznych lodowisk ? kilka basenów olimpijskich ? centrów sportu, obiektów lekkoatletycznych, SKRy, Sarmaty, Marymonty, Drukarze, Gwardie, etc. każdy z tych obiektów powinien być dostosowany do uprawiania sportu, przygotowania się do jego uprawiania szatnie, prysznice i także do jego oglądania w porządnych warunkach a nie siedząc na połamanych ławkach w towarzystwie barszczu sosnowskiego . Stolica gdzie takich obiektów powinno być po kilka w każdej dzielnicy by sport mógł być ogólnodostępny i tam tez była możliwość rozgrywania zawodów międzyszkolnych czy korzystać z nich w okresie letnim na zasadzie orlika tyle ze z normalną murawą.
11 paź 10:37 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~123...Użytkownik anonimowy
~123... :
No photo~123...Użytkownik anonimowy
Nowe całoroczne lodowisko jest Warszawie bardzo potrzebne. Obecnie w 2 milionowym mieście funkcjonuje jedynie Torwar II. Torwar I, na którym też można by jeździć na łyżwach, jest przez COS wykorzystywany do organizacji koncertów i etc. - co jest skandalem na który nikt nie chce zareagować!
13 paź 14:04 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii