Międzynarodowe harce hokeistów z Malborka

28-30 grudnia dziewięciu hokeistów UKS Bombek SP3 uczestniczyło w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Jastrzębiu Zdrój rocznika 2005. W zawodach brały udział zespoły z Czech, Kadra Moraw, Kadra Śląsk I, Łódź, Liberec, Kadra Śląsk II.

s

Drużyna z Malborka zajęła ostatecznie V miejsce. Młodzi hokeiści mieli możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce z tego rocznika. W zawodach brali udział: Nadia Ratajczyk, Łukasz Piór, Bartosz Seńko, Adrian Czarniak, Kacper Dorobek, Mateusz Mozołowski, Marcin Cybulski, Michał Muczeński i Miłosz Rukat. Turniej organizowany był przez PZHL i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Żak młodszy wznawia rozgrywki 25/26 stycznia meczem z ŁKH w Łodzi. Wcześniej nieco starsi koledzy grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń rozgrywali swoje mecze w Czechach i w Toruniu. Michał Nawrocki w dniach 19-21 grudnia uczestniczył w Turnieju międzynarodowym w miejscowości Bilina, gdzie rywalizował w silnie obsadzonych zawodach z najlepszymi zawodnikami z Czech i Słowacji zajmując ostatecznie 6. miejsce. Michał w turnieju strzelił 3 bramki. Wcześniej Michał został powołany na turnieju do Katowic mający na celu wyłonienie kadry Polski U-14, w którym nasz zawodnik strzelił najwięcej bramek. Czekamy zatem na powołanie do kadry w hokeju na lodzie pierwszego zawodnika z Malborka.

 

Kilka dni później 25-27 grudnia w Toruniu Michał i Bartek Grabara zagrali w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie Christmas Cup 2016 rocznik 2001 z udziałem drużyn z Rosji, Białorusi, Litwy, Izraela, Ukrainy. 13 stycznia w awansem w ramach VIII kolejki rozegrano derby Malborka w Regionalnej Lidze Hokeja na lodzie w Malborku organizowanej przez UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu to młodzież prowadziła grę wysoko wygrywając, tym razem Bombersi okazali się drużyną bardziej doświadczoną wygrywając 5:4.

 

 

Bramki zdobyli w tym meczu : Paweł Badziong - 3 i Mirek Walicki -2 dla Bombers, Michał Nawrocki, Maciej Cyganowski, Radek Czerniewski i Emil Masłowski dla Bombek SP3. 15 stycznia w VII kolejce w ramach rozgrywek jak co roku tradycyjnie hokeiści zagrali wspomagając 25 Finał WOŚP. Organizatorem finału na lodowisku było Stowarzyszenie Nasz Wielbark, które przygotowało poczęstunek dla uczestników i kibiców oraz UKS Bombek SP3 i OSiR. W finale uczestniczyli także najmłodsi hokeiści, którzy rozegrali mecz pokazowy.

 

W przerwie pomiędzy rozgrywkami można było zalicytować między innymi kij hokejowy z autografami ekstraligowego zespołu Automatyka 2014, krążek z autografem najlepszego polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego i koszulkę Mistrz Polski Młodzików w Hokeju na Rolkach. Na lodowisku kibicował malborskiej drużynie burmistrz Pan Marek Charzewski a UKS Bombek SP3 grając z jednym zmiennikiem zwyciężyli wysoko Media Team Gdańsk 12:3, bramki strzelili w tym meczu: Michał Nawrocki -4, Radek Czerniewski -3, Emil Masłowski - 2, Maciej Cyganowski - 2 i Adam Lis -2. na bramce zadebiutowała młodziutka utalentowana bramkarka Nadia Ratajczyk. W kolejnym meczu Grizzlies Gdynia wygrała 11:6 z Grom Morąg a Marvin's Gdańsk wysoko 14:1 z Gryf Gardeja. W tabeli prowadzi UKS Bombek SP3 złozony wyłacznie z młodych zawodników klubu (18pkt) przed Bombers Malbork (11pkt) i Grizzlies Gdynia (10pkt).

 

Spacer reprezentacji Polski po centrum Nantes

Więcej na temat:Polska na medal, hokej
Baner
Z tej samej kategorii