Za nami dekada, przed nami kolejne

Dziesiąta edycja turniejów Kinder + Sport w Polsce, łączy się z 25-leciem obecności na rodzimym rynku firmy Ferrero, która tak czynnie wspiera aktywizowanie dzieci.

Kinder Sport
 źródło: Materiały prasowe

– Ambicja, talent oraz radość młodych ludzi utwierdza mnie w przekonaniu jak ważnym i potrzebnym programem jest Kinder + Sport – podkreśla Enrico Bottero, dyrektor generalny Ferrero Polska. Przez lata projekt Kinder + Sport stał się jednym z filarów społecznej odpowiedzialności biznesu w tej firmie. Zwłaszcza, że liczby nie dość, że mówią same za siebie, to jeszcze robią wrażenie! Rok temu program Kinder + Sport realizowany był w 26 krajach świata, angażując cztery komitety olimpijskie oraz aż 127 federacji sportowych. W rozwój sportu dzieci i młodzieży zainwestowany 10 milionów europ, a w 23 dyscyplinach rywalizowało ponad cztery miliony młodych adeptów. Ambicje są duże, bowiem firma Ferrero za cel stawia sobie dotarcie do pułapu aż pięciu milionów uczestników programu Kinder + Sport!

 

Siatkówka numerem jeden
W Polsce flagową dyscypliną Kinder + Sport jest oczywiście siatkówka, która w wydaniu seniorskim bije rekordy popularności. Jednak zanim zawodnik trafi do pierwszej drużyny, taki diament należy najpierw odkryć, a dopiero później umiejętnie oszlifować. – Postawiliśmy na siatkówkę, ponieważ jest to wspaniały sport, w którym Polska odnosi największe sukcesy. Liczy się w niej refleks, współpraca i zabawa, w której kontuzje zdarzają się rzadko a emocje cały czas. Cieszę się, że tak wiele młodych ludzi w Polsce wybiera ten sport. Jestem też bardzo dumny, że dzięki Kinder+Sport profesjonalna siatkówka zyskała kilka wspaniałych talentów – podkreśla Enrico Bottero. Zwycięstwa w turniejach mają bowiem na koncie obecni reprezentanci kadry juniorów, którzy dziś mają już także doświadczenie w klubach ligowych. To tacy zawodnicy jak mistrz świata i Europy kadetów – Kamil Droszyński czy rywalizujący obecnie w mistrzostwach świata juniorów – rozgrywający Radosław Gil.

 

Liczy są imponujące
– Każdy kontakt z Kinder+Sport to dla mnie zastrzyk pozytywnej energii, kiedy widzę tylu wspaniałych, aktywnych młodych ludzi, którym mnóstwo radości daje uprawianie sportu. Co roku 40 000 młodych siatkarzy bierze udział w Finale. Z kolei dwadzieścia tysięcy młodych ludzi rozpoczęło od 2010 roku przygodę z żeglarstwem. Liczby są imponujące. Do tego cieszę się, że udało nam się pozyskać fantastycznych współpracowników. Mam na myśli gwiazdy sportu, m in. Katarzynę Skowrońską, Sebastiana Świderskiego, Piotra Gruszkę, Mateusza Kusznierewicza, Pawła Korzeniowskiego, ale także wielu wspaniałych trenerów i popularyzatorów aktywnego stylu życia w całej Polsce. Dzięki nim ten program tak wspaniale się rozwija – podkreśla Enrico Bottero.

 

Wyłowić talenty z wody
Do flagowej dyscypliny, czyli siatkówki, w ramach projektu Kinder + Sport włączone są także sporty wodne – żeglarstwo i pływanie. Ambasadorem tej drugiej dyscypliny będzie Paweł Korzeniowski, który na podium pływackich mistrzostw świata i Europy stawał aż 24 razy!
Czego Enrico Bottero życzy przy okazji dziesięciolecia programu w Polsce? – Dziesięć lat to z jednej strony czas podsumowań, zaś z drugiej – chęć dalszego rozwoju na kolejne dekady. Niech program angażuje kolejnych młodych adeptów sportu oraz całe rodziny. Pamiętajmy, że program to przede wszystkim ludzie, którzy go współtworzą. To dzięki ich pasji i zaangażowaniu ten program odnosi sukcesy. Dlatego chciałbym złożyć życzenia właśnie im: trenerom, ambasadorom, zawodniczkom i zawodnikom, a także ich rodzicom i opiekunom. Drodzy Przyjaciele, życzę Wam wielu wspaniałych chwil, radości czerpanej ze sportu i aktywnego czasu spędzanego razem – kończy Enrico Bottero.

Z tej samej kategorii