Daria wymiata w USA

24-letnia zawodniczka z Polski, Daria Pająk, została uhonorowana tytułem debiutantki roku (rookie of the year) w amerykańskiej kobiecej zawodowej lidze bowlingowej - PWBA.

 

 

Nie ma na świecie bardziej prestiżowej ligi bowlingowej i większego wyróżniana dla zawodniczki, która gra pierwszy rok. PWBA (oraz męska PBA) są dla bowlingu tym samym co dla koszykówki NBA i WNBA itd.

Bowling w Ameryce jest bardzo popularny i ma duży zasięg oglądalności. Daria w swoim debiutanckim sezonie wygrała jeden turniej, a w innym, bardzo prestiżowym, zajęła drugie miejsce. Była krotnie pokazywana w amerykańskiej TV podczas finałowych gier. W swoim pierwszym sezonie w PWBA zarobiła około 100 tys. zł (28tys. dolarów).

Dziewczyna pochodzi z Piły, jest bardzo medialna. Nim dostała się do zawodowej ligi wygrywała wiele turniejów w Polsce jak i Europie (sukcesy na mistrzostwach Europy juniorów i mistrzostwach Europy kobiet), po skończeniu szkoły średniej wyjechała do USA na studia na uczelnie z wieloletnimi bowlingowymi sukcesami.

 W Polsce dyscyplina dopiero raczkuje. Jest to najpopularniejsza odmiana gry w kręgle. W odmianie tej występuje dziesięć pinów ustawionych w trójkąt. Gracz ma za zadanie strącić je w jak najmniejszej liczbie rzutów. Aby strącić je wszystkie w pierwszym rzucie należy uderzyć kulą między pierwszy a trzeci pin (kręgiel) – w przypadku graczy praworęcznych, między pierwszy a drugi pin - dla osób leworęcznych.

Więcej na temat:bowling
Baner
Z tej samej kategorii