Ostatnie przygotowania do „Zimy w mieście” 2018

Ostatnie przygotowania do „Zimy w mieście” 2018

waw
 źródło: Materiały prasowe

Stolica od lat niezmiennie organizuje program „Zima w mieście”, z którego rokrocznie korzysta kilkanaście tysięcy młodych warszawiaków. Trwają ostatnie przygotowania, które zapewnią młodzieży dostęp do bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, oświatowo-wychowawczych i kulturalnych. Z ubiegłorocznej akcji „Zima w mieście” skorzystało ponad 10,5 tysiąca młodych warszawiaków. Stołeczni uczniowie odwiedzili feryjne placówki edukacyjne aż 60 218 razy! – Liczby mówią za nas. To one pokazują, jak dużym zainteresowaniem cieszy się nasza akcja, ale również jak duże jest na nią zapotrzebowanie. Mamy nadzieję, że i w tym roku młodzi warszawiacy chętnie skorzystają z atrakcji, które proponuje im zimą stolica – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

 

Trwają ostatnie przygotowania do ferii. Podobnie, jak w minionych latach udział w atrakcjach programu „Zima w mieście” jest całkowicie bezpłatny, a odpłatne są jedynie posiłki dla dzieci przebywających w placówkach – 7 zł dziennie. Bogata i różnorodna oferta „Zimy” obejmuje m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, wychowawcze i kulturalne. Te odbywają się zarówno w szkołach, jak i w obiektach sportowych, ośrodkach kultury czy bibliotekach.

 

Organizowane są wycieczki, seanse filmowe, spektakle filmowe czy lekcje muzealne. W dzielnicowych i miejskich ośrodkach sportu i rekreacji również nie zabraknie zajęć, imprez, zawodów, turniejów, konkursów, gier i zabaw. Podobnym zainteresowaniem cieszy się również wakacyjna edycja akcji – „Lato w mieście”. W ciągu ostatnich 11 lat z atrakcji oferowanych przez programy „Lato” i „Zima w mieście” skorzystało ponad ćwierć miliona młodych warszawiaków.

Więcej na temat:Warszawa
Z tej samej kategorii